​Holandezët sot vendosin petulla në kokë, ja për çfarë bëhet fjalë

Shumë holandezë sot pjekin petulla vetëm për shkak të një tradite të pazakontë. Çdo vit, më 29 nëntor, ata vendosin…

Kush ishte Martti Ahtisaari?

Ish-presidenti finlandez, Martti Ahtisaari vdiq në moshën 86-vjeçare të hënën, më 16 tetor, në orën 6:40, në Helsinki. Ahttisari pati…

Super derbi sot mes Holandës e Francës

Sonte me fillim nga ora 20:45 stadiumi “Johan Cruijff Arena” i Amsterdamit do të jetë nikoqir i super derbit mes…

Vendet me pagat më të larta për punonjës

Nëse jeni të magjepsur nga kulturat e tjera dhe ju pëlqen jashtëzakonisht shumë udhëtimi atëherë duhet ta merrni me më…

Prishtina, arenë e spektaklit të basketbollit 3×3

Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë do të jetë vendtakimi i adhuruesve të basketbollit 3×3 për tri ditë me radhë. Për…

​Holanda dhe Luksemburgu të gatshme për të ndihmuar Kosovën në deeskalimin e situatës

Holanda e Luksemburgu kanë shprehur gatishmërinë që të ndihmojnë Kosovën në deeskalimin e situatës. Homologët e kryeministrit Albin Kurti, nuk…

​Kryeministri i Holandës dhe i Luksemburgut kërkojnë uljen e tensioneve në veri

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte dhe ai i Luksemburgut, Xavier Bettel kanë kërkuar që të ulen tensionet në veri të…

​Dy kryeministra evropianë më 3 dhe 4 korrik në Kosovë dhe Serbi

Kryeministri i Holandës, Mark Rutte dhe kryeministri i Luksemburgut, Xavier Bettel do të vizitojnë sot dhe nesër Kosovën dhe Serbinë.…

Italia mposhtë Holandën për vendin e tretë në Ligën e Kombeve

Italia e ka fituar sfidën për vendin e tretë në Ligën e Kombeve ndaj Holandës të cilën e mposhti me…

Formacionet zyrtare, Holandë-Itali

Italia dhe Holanda do të dalin në fushë në stadiumin De Grolsch Veste në Holandë për ndeshjen e vendit të…