Guardiola thumbon Interin: Historia nuk ka vlerë në finale

Manchester City po përgatitet për finalen e Ligës së Kampionëve, që do të zhvillohet më 10 qershor në Stamboll kundër…

Kosova dhe Tajvani: ndërtimi i lidhjeve për rritjen e bashkëpunimit

Shkruan: Liu Shih-Chung Vizita e fundit në Tajvan e një grupi miqësie shumë partiak të deputetëve të Kuvendit të Kosovës…

Incidenti mbrëmë kundër Juventusit, Lukaku: Po përsëritet historia, liga të reagojë

Pas deklaratave të Interit, Juventusit dhe Serie A për atë që ndodhi në stadiumin “Allianz” mbrëmë ndaj Romelu Lukakut, tani…

Cllevio Serbiano në Prekaz: Doja ta prekja historinë nga afër

Edhe këngëtari shqiptar, Cllevio Serbiano, ka ardhur për herë të parë në Kosovë për ta vizituar Prekazin historik me rastin…

Haradinaj në Lutjet e Mëngjesit: Historia jonë është e lavdishme sikurse miqësia e veçantë me Amerikën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka marrë pjesë sot në Lutjet e Mëngjesit në Shtetet…