Alves në ankth, kërkon përgjige nga Barcelona

Dani Alves feston sot ditëlindjen e tij të 39, ndërsa është duke u përballur me një ankth nga zyrtarët e…

De Bruyne shkruan historinë në Ligën e Kampionëve

Momentalisht është duke u zhvilluar super derbi mes Manchester Cityt e Real Madridit, ndeshje kjo e vlefshme për takimin e…

Salah bën historinë në Premier Ligë me dy golat e tij kundër United

Mbrëmë gjiganti anglez Liverpool e shkatërroi Manchester Unitedin, duke e mposhtur si vendas në “Anfield Road” me rezultat të thellë…

Ministri Murati: LDK sapo bëri histori në Kuvend

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati i ka reaguar Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) që nuk e votuan marrëveshjen…

Arsenali bën histori me karton të kuq në Premier Ligë

Skuadra londineze Arsenal e ka hapur vitin 2022 jo në mënyrën më të mirë të mundshme. Skuadra e Mikel Artetas…

Liverpooli bën histori në Premier Ligë, skuadra e parë që arrin shifrën e 2,000 fitoreve

Liverpooli shënoi fitore sot me rezultat 3:1 kundër skuadrës së Newcastle United, kështu duke regjistruar fitoren e tetë radhazi në…

Historia e trishtuar e pemës më të vetmuar në botë

Ne të gjithë jemi të njohur me skenat e pemëve të vetme afrikane në savanë. Deri vonë, kishte një pemë…

​Deputetja e LDK-së: Qeveria Kurti më e dobëta në histori të vendit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi ka renditur një varg akuzash ndaj Qeverisë Kurti. Gjatë seancës plenare,…

Hoti uron Kryeziun për medaljen e argjendtë në garën ndërkombëtare të skitarisë: Sukseset e saj po bëjnë histori

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti ka uruar Kiana Kryeziun e cila të dielën fitoi medaljen në një garë ndërkombëtare të…

Vjedhja më e madhe e të dhënave në histori/ SHBA akuzon hakerët  e ushtrisë kineze

Shtetet e Bashkuara kanë fajësuar katër hakerë ushtarakë kinezë për një sulm në Equifax, i cili kërcënon të dhënat e…