Hiseni-Kurtit: Trego kur e si e ke “pirë një lugë qorbe të prishur” e po shkatërron çdo arritje në bërjen e shtetit

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, ka reaguar pas deklaratave të dërguarit të Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar…

Berisha-Kurtit: Propaganda iu ka shërbyer liderëve komunistë, por ti nuk e ki atë fat

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha ka ftuar Qeverinë e Kosovës të mos bëjë marrëveshje të dëmshme për vendin me Serbinë.…

Deputeti i PDK-së lëshon seancën: Po bëni tradhti ndaj vendit, ma hiqni mëditjen

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, në seancën e jashtëzakonshme doli nga salla e Kuvendit, duke deklaruar se në vend që…

Mos/Veprimi shtetëror i qeverisë!

Paralajmërimi i përfaqësuesve serb, se do të tërhiqen nga institucionet, shenjë që qeveria të vihet në veprim, që të mos…

​Qeveria fajtore për ngecjen e zhvillimit ekonomik të vendit

Në këtë Kuvend është dashur të procedohet dhe të mbështetet së pari, Rezoluta për mos realizim të projekteve kapitale të…

Kuvendi i Republikës së Kosovës, përbalti UÇK!

Seanca plenare e Kuvendit, 07 Tetor, 2022. Edhe pse në lexim të parë, kuvendi i Republikës së Kosovës, me shumicēn…

Berisha: Të drejtat e grevistëve zhveshin lakuriq qeverinë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Hisen Berisha ka shkruar se Qeveri e Kosovës ua kalojë pretendimeve të të gjithë…

Berisha pyet për rastin Dehari, ministrja Haxhiu: Unë si ministre kam urdhëruar një inspektim

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka deklaruar se vdekja e Astrit Deharit, është rasti më i rëndë i pasluftës në…

Kurti, përqarësi dhe nxitësi i urrejtjes në mërgatë

Albin Kurti është njeriu që po nxitë urrejtjen ndërnjerëzore dhe konflikt politik të paragjykuar në mes mërgatës dhe shqiptarëve rezident…

Mjaftë ”koka” kryeministrash shqiptarë ka ngrënë statusquoja.

  Në Bruksel nuk ka marrëveshje edhe pse u mbarsë opinioni me pritshmëri.  Situata u acarua përmes deklaratave, deri te…