Zjarr në një barnatore në Prishtinë

Është përfshirë nga zjarri barnatorja “Rexall” në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Prishtinë. Nga zjarri që e kishte kapluar barnatoren…

IPK-së i kërkohet që t’i hetojë policët që arrestuan aktivistët e PSD-së

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka reaguar ndaj veprimeve të Policisë së Kosovës me…

Vdes një person në Spitalin e Pejës, policia nis hetimet

Një person ka vdekur pasditen e së hënës në Spitalin e Pejës, për çka policia po e cilëson edhe si…

​Vdes një person në Spitalin e Gjakovës, nisin hetimet

Një person ka vdekur në repartin e psikiatrisë në Spitalin e Rajonal të Gjakovës. Me urdhër të prokurorit trupi i…

Një femër në Prishtinë dhunohet nga pesë meshkuj

Një femër në Prishtinë është dhunuar nga pesë persona për pesë ditë. Rastin në polici e ka raportuar vet viktima…

Nisin hetimet për grafitet e vendosura në muret e shtëpisë së deputetes Grainca

“Bijat i shesim, votat i qesim”, është ky mbishkrimi i vënë në muret e shtëpisë së familjes së deputetes, Adelina…

Lumezi: Një vit më parë nisen hetimet për arrestimin e 8 zyrtarëve policorë

Tetë zyrtarë policorë të Kosovës, dy nga ta femra dhe një i komuniteti serb janë arrestuar në mëngjesin e së…

Prokuroria fillon grumbullimin e informatave për vaksinat antiCOVID-19 në Veri të Kosovës

Tashmë Prokuroria Themelore në Mitrovicë ka kërkuar nga Policia e Kosovës që të nis hetimet për grumbullimin e informatave rreth…

Vdekja e Maradonas, këto janë lajmet e fundit nga prokuroria dhe policia

Policia argjentinase ka kontrolluar shtëpinë dhe zyrën e mjekut të Diego Maradonas, ndërsa autoritetet hetojnë vdekjen e futbollistit të madh.…

Rasti i vetëvarjes së të burgosurit, KMDLNj kërkon që urgjentisht të hetohet rasti

Në mëngjesin e sotëm Shërbimi Korrektues ka njoftuar se është vetëvrarë një nga të burgosurit në burgun e Dubravës. Për…