Prokuroria: Nuk qëndrojnë pretendimet se prokurorja nuk është bashkëpunuese në rastin e Bedri Rexhepit

Prokuroria Themelore në Prishtinë ndaj pretendimeve të familjarëve të Bedri Rexhepit, i zhdukur prej 9 muajsh, se ky institucion si…

​Dërgohet pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit, nisin hetimet

Një person është dërguar pa shenja jete në Spitalin e Prizrenit. Vdekja e tij po cilësohet e dyshimtë, e për…

NYT: Kërcënimet e Dodik janë një mjet i mundshëm për të shmangur hetimet për korrupsion

Bosnja dhe Hercegovina aktualisht po përballet me krizën më të madhe që nga luftërat ballkanike për shkak të kërcënimit të…

​8 muaj nga zhdukja e Bedri Rexhepit, institucionet ende pa përgjigje rreth fatit të tij

Megjithëse kanë kaluar 8 muaj nga dita kur është zhdukur biznesmeni Bedri Rexhepi, familja akoma nuk ka një përgjigje për…

​Dëshmia e ish-bashkëpunëtores së Ivanoviqit, hedh dyshime për hetimet

Po vazhdon në Gjykatën Themelore seanca gjyqësore ndaj të akuzuarve në lidhje me vrasjen e politikanit serb të Kosovës, Oliver…

​Vdes një person në Ferizaj pasi ra nga kati i tetë i një ndërtese

Ka vdekur një person pasi që ka rënë nga kati i tetë i një ndërtese në rrugën “Gursel dhe Bajram…

Dhunohet një femër në Prizren, Policia: Nuk raportohet për të arrestuar, rasti është duke u hetuar

Një femër është dhunuar në Prizren. Policia tregon se paraditen e 22 korrikut një femër ishte dhunuar, e për çka…

​Deputetët kritikojnë Fondin për trajtim jashtë institucioneve shëndetësore publike, kërkohet hetim

Kuvendi i Kosovës me 63 vota për, asnjë kundër ka miratuar rekomandimet e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike për…

Dyshimet për keqpërdorim të votës, Prokuroria ndalon dy persona

Prokuroria Speciale ka ndaluar dy persona me dyshimin e keqpërdorimit të detyrës zyrtare gjatë zgjedhjeve dhe dhënien apo marrjen e…

​17 vjet nga vdekja e Boris Trajkovskit

Sot bëhen 17 vjet nga vdekja e ish-presidentit të Maqedonisë Boris Trajkovski, i cili e humbi jetën në fatkeqësi ajrore…
error: