​Hendboll/ Kosova barazon me Belgjikën dhe merr pikën e parë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka barazuar me Belgjikën  me rezultat 28:28, në ndeshjen e luajtur në Pallatin e Rinisë…