Ndeshjet e sotme në botërorin universitar të hendbollit

Pas ndeshjeve që u zhvilluan dje në kuadër të ditës së parë të Kampionatit Botëror Universitar të Hendbollit që po…

Sot nis Kupa Botërore për Universitete në hendboll

Për herë të parë Prishtina do të jetë nikoqire e FISU Kupa Botërore Universitare në Hendboll, e cila do të…

Henboll/ Pas tre ditësh Kosova mëson rivalin e botërorit

Në fillim të muajit nëntor, Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) do të luaj ndeshjet e fazës së parë kualifikuese…

20 universitete nga mbarë bota zbarkojnë në Kosovë për Kupën Botërore në Hendboll

Rreth 500 studentë dhe përfaqësues të sportit universitar, nga mbi 20 universitete nga mbarë bota do të zbarkojnë në Kosovë,…

​Kosova e gatshme për Kampionatin Ballkanik në Beach Volley

Kombëtarja e Kosovës, seniorët, në të dy konkurrencat, ka zhvilluar të gjitha përgatitjet e nevojshme dhe është e gatshme për…

Kosova nikoqire e kupës botërore universitare në hendboll

Më pak se një muaj na ndajnë nga fillimi i ngjarjes më të madhe sportive të organizuar në Kosovë, “FISU…

Kupa e Kosovës në hendboll, këto janë skuadrat që po luftojnë për finale

Besa Famgas, Prishtina, Kastrioti dhe Deçani janë katër skuadrat të cilat do ta vazhdojnë garën drejt finales së Kupës së…

Vdes ish-hendbollist i kosovar, Izet Kastrati

Të hënën ka vdekur Izet Kastrati, emri i njohur i hendbollit kosovar. I ndjeri Kastrati ka qenë gjatë pjesë e…