Kosova pëson disfatë nga Belgjika në hendboll

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka pësuar disfatë nga Belgjika në udhëtim me rezultat 33-29. Kjo ishte ndeshja e fundit…

Hendboll/ Kosova kundër Belgjikës, synohet vetëm fitorja

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka udhëtuar për në Belgjikë, ku sot do ta zhvilloi ndeshjen e fundit në fazën…

Greqia mposht Belgjikën dhe lë të hapur mundësinë që Kosova të vazhdojë tutje në Kampionatin Botëror të Hendbollit

Kombëtarja e Kosovës në hendboll është ende në garë për të kaluar në fazën e dytë të kualifikimeve për Botërorin…

Hendboll/ Kjo është rruga se si Kosova mund kualifikohet tutje në Kampionatin Botëror

Fitorja e Kombëtares së Kosovës kundër Turqisë të mërkurën në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë ka bërë…

Hendboll/ Kosova mposht Turqinë në kualifikime për Kampionatin Botëror 2023

Kombëtarja e Kosovës e ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror të vitit ta…

Vendos Federata e Hendbollit, më të mirët e vitit shpallen më 21 janar, afati kalimtar nga 7 deri më 15 janar

Nën udhëheqjen e presidentit Eugen Saraçini, Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës të mërkurën e ka mbajtur mbledhjen e…

Hendboll/ Kosova nis përgatitjet për ndeshjet ndaj Greqisë, Turqisë dhe Belgjikës

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të mërkurën ka shpallur listën e lojtarëve në të cilët llogarit për ndeshjet…

​Besa Famgas pëson disfatë nga skuadra romune Turda

Kampionia e Kosovës në hendboll Besa Famgas ka pësuar disfatë me rezultat 29-26 në ndeshjen e vlefshme për rrethin e…

Ekipi kosovar i hendbollit nis përgatitjet për takimin kundër Belgjikës

Kombëtarja e Kosovës në sportin e hendbollit këtë të enjte është rikthyer në Kosovë, pas përballjes në fazën e grupeve…

Kualifikimet drejt Botërorit në hendboll, Kosova përballet me Turqinë

Kombëtarja e Kosovës në hendboll do të fillojë sot kualifikimet drejt Kampionatit Botëror 2023, ku në kuadër të fazës së…
error: