Dalin rezultatet e analizave për helmimin e disa nxënësve në Lipjan

Kanë rezultuar pozitivë analizat për helmimin e disa nxënësve nga fshati Shalë e Lipjanit, të cilët  dyshoheshin që ishin helmuar…

Mbyllet një lokal në Prizren, dyshohet se aty u helmuan shtatë persona

Shtatë persona dyshohet se u helmuan në një lokal në Prizren. Pas këtij dyshimi, lokali është mbyllur nga inspektorët sanitar.…

Helmohen 35 persona në Krujë

35 persona me simptoma helmimi janë paraqitur sot në spitalin e Krujës, ku kanë kërkuar ndihmë mjekësore. Policia e Krujë…

Zemaj: Qeveria Kurti tregoi paaftësi për të menaxhuar situatën në Deçan

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj ka kritikuar Qeverinë Kurti për menaxhimin e situatës së helmimit në komunën…

​Ramosaj merr vendim: “Hidrodini” nuk do ta ketë nën menaxhim Deçanin

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidrodrini” nuk do  e ketë më Komunën e Deçanit nën menaxhim. Këtë vendim e ka marr…

Helmimi në Deçan, Instituti i Shëndetësisë Publike jep 10 rekomandime

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës lidhur me helmimin në Deçan, ka treguar se në mostrat e ujit në…

Opozita e pakënaqur me menaxhimin e situatës në Deçan, kërkon llogaridhënie nga ekzekutivi

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar të enjten lidhur me zhvillimet e fundit në Komunën e Deçanit,…

​Musliu: Nuk ka vend për panik, AKI po vëzhgon çdo lëvizje në Deçan

Qytetarët e Komunës së Deçanit nuk kanë pse të shqetësohen sa i përket sigurisë nacionale edhe pse ende nuk dihet…

Drejtori i AKI-së në komision thotë se banorët e Deçanit nuk duhet të shqetësohen për sigurinë kombëtare

Ka përfunduar mbledhja e Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë para të cilit raportoi drejtori i AKI-së,…