Ramosaj flet për helmimet nga uji, vrasjen e trefishtë dhe vdekjet nga COVID: Deçani pati një vit të vështirë

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, deklaroi se viti që lamë pas ka qenë sfidues për qytetarët e kësaj komune. Ai…

Ndërpritet gjendja emergjente në Deçan

Shtabi për Menaxhimin e Emergjencave ka marr vendim që të ndërpritet gjendja emergjente në Komunën e Deçanit. ​Deçani shpall gjendjen…

Berisha: Situata në Deçan drejt përmirësimit, 74 persona kanë marrë terapi brenda 24 orëve

Numri i të personave të helmuar në Deçan është duke shënuar rënie. Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në…

Helmimet në Deçan, IKSHPK: Uji nga kaptazha e Drenocit deklarohet jo i pijshëm

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) pas analizave ka konstatuar se në kaptazhën e Drenocit janë izoluar vlera…

Kryeprokurori i Pejës i kërkon Policisë së Deçanit raport për praninë e dy serbëve që dyshohet se helmuan ujin

Prokuroria Themelore e Pejës ka thënë se është herët të dilet në konkludime se dy të rinj serbë kanë mundur…
error: