Hapet aplikimi për Shtesat për Fëmijë 2015+

Nga sot është hapur aplikimi për Shtesa për Fëmijë për të gjitha nënat që kanë fëmijë të lindur nga data…

Zgjerohet skema e shtesave, nga nesër mund të aplikoni për fëmijët e lindur në 2015 e tutje

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se sot ka marrë vendim që prej këtij muaji të zgjerohet skema e…

Murati merr pjesë në takimet vjetore të FMN-së dhe Grupit të Bankës Botërore

Në kuadër të takimeve vjetore të Bankës Botërore, ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati mbajti takim bilateral me…

Nënshkruhet memorandumi i bashkëpunimit për kurse në teknologji informative

Ministri i Financave Hekuran Murati dhe ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci kanë nënshkruar sot memorandumin e bashkëpunimit për zbatimin e…

Nga sot mund të aplikoni për subvencionim të kredive personale

Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati përmes një statusi në Facebook, ka bërë të ditur së formulari i…

Murati: Është bërë pagesa për lehonat

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka bërë të ditur se është bërë pagesa e shtesave për lehonat…

Murati: Është bërë pagesa e shtesave për fëmijë

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se sot është bërë pagesa e shtesave për fëmijë për gjithsej 16,001 pranuese.…

Ministri Murati publikon listën e 10 komunave me borxhet më të mëdha

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka bërë publike listën prej 10 komunave që kanë më së shumti…

Murati: Humbjen më të madhe nga bllokada në veri do ta kenë banorët e asaj zone

Ministri i Financave Hekuran Murati deklaroi sot se nga bllokimi i rrugëve nga serbët më së shumti do të humbin…
error: