​Pandemia COVID-19, komisioni miraton marrëveshjen 40 milionëshe për ndërmarrjet e vogla dhe të mesme

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar marrëveshjen për kredinë 40 milionëshe me Bankën Evropiane për financimin e projektit…

Rihapet sot Terminali Doganor në kompleksin e “Trepçës”

Këtë të marte do të rihapet Terminali Doganor në kompleksin e “Trepçës”. Rihapja e këtij terminali do të bëhet me…

Për hetimin e rritjes së çmimeve, Murati: Kompetente janë Inspektorati i Tregut dhe Autoriteti i Konkurrencës

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati në konferencën e përbashkët me kryeministrin Albin Kurti dhe prodhuesit vendorë, ka folur…

​Qeverisë i rekomandohet të merren masa shtesë për prodhuesit vendor

Drejtori ekzekutiv i Klubit të Prodhuesve, Astrit Panxha i cili ishte pjesë marrës gjatë prezantimit të masave për mbështetjen e…

​Kurti thotë se Kosova asnjëherë nuk ka shënuar rritje më të madhe ekonomike se këtë vit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë këtë të enjte se ekonomia e vendit asnjëherë nuk ka përjetuar më shumë…

​Murati: Masat do të jenë në mbështetje të prodhuesve vendorë

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka paralajmëruar se ditët në vijim do të marrin masa në mbështetje…

Ekzekutohen pagesat për familjet që humbën familjarët nga koronavirusi

Sot është ekzekutuar pagesa për grupin e parë të Masës 3.1 për familjet që kanë humbur familjarin nga COVID-19, për…
error: