Ministri Murati – deputetit Tahiri: Jep dorëheqje

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri janë përplasur sot…

Murati-Yamanaka: Kosova ka kapacitet të thellojë bashkëpunimin me Japoninë në ekonomi

Ministri i Financave Hekuran Murati ka pritur sot në një takim njoftues të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën Japoneze, Keisuke…

Dështon miratimi i rishikimit të buxhetit, përplasje mes ministrit Murati dhe opozitës

Në mungesë të kuorumit ka dështuar të miratohet rishikimi i buxhetit për vitin 2022, pasi në momentin e votimit në…

​Murati kërkon miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës minimale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka kërkuar miratimin e projektligjit që i hap rrugë rritjes së pagës…

SPSPK kërkon sqarime nga Murati për ekzekutimin e 100 eurove për sektorin privat

Kryetari i  Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat (SPSPK) Jusuf Azemi ka kërkuar sqarime nga ministri i Financave Hekuran Murati…

​Kosova dhe BERZh me marrëveshje për energji efiçiente për Prizrenin

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe zëvendëspresidenti i Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Alain Pilloux në…

Murati: Rritja ekonomike do të jetë më e larta në rajon

Ministri i Financave, Hekuran Mustati ka deklaruar se parashikimet e ministrisë që drejton janë se rritja ekonomike do të jetë…

Ministrat Murati dhe Krasniqi në konferencë për media

Ministrat Murati dhe Krasniqi në konferencë për media

​Qeveria ekzekuton 100 eurot shtesë për zyrtarët publikë, por jo edhe për ata të sektorit privat

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë të premten se është nënshkruar marrëveshja me 39 organizata për…

Murati: Banka Botërore po e merr shembull Kosovën për menaxhim të krizës energjetike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati ka thënë se nëse duhet të bëhet hetim parlamentar për çështjen e…