Ministri gjerman Maas kërkon sanksione ndaj Dodikut

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka kërkuar sot sanksione evropiane ndaj liderit politik serb në BeH,…

Osmani takon ministrin Maas: Dialogu me Serbinë të përfundojë me njohje reciproke

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani në kuadër të vizitës zyrtare, ka takuar ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Heiko…

Maas: Të gjitha kufizimet të hiqen deri në gusht

​Të gjitha kufizimet në Gjermani që synojnë të frenojnë pandeminë e koronavirusit duhet të hiqen pasi vaksina t’u ofrohet të…

Maas flet për Procesin e Berlinit, kërkon bashkëpunim më të madh ekonomik mes vendeve të Ballkanit

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas, ka kërkuar bashkëpunim më të madh ekonomik mes vendeve të Ballkanit…

Maas: Pushime verore të mundshme për të gjithë

​Numri i rasteve në Gjermani është në rënie të vazhdueshme dhe gjithnjë e më shumë persona po vaksinohen kundër COVID-19…

Maas: Sulmet me raketa ndaj Izraelit duhet të ndalen menjëherë

Pasi organizata militante Hamas njoftoi se lëshoi ​​më shumë se 130 raketa drejt Tel Aviv pas sulmeve ajrore izraelite në…

Gërvalla tregon se çfarë bisedoi me homologun e saj gjerman Maas

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, ka pritur sot në Prishtinë homologun e…

Maas: Dialogu të përfundojë me njohje reciproke

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas ka nënvizuar qartë se idetë për ndryshim të kufijve në Ballkanin…

Osmani: Dialogut i nevojitet një “reset”, idetë për ndryshim të kufijve të rrezikshme

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kundërshtuar ashpër idetë për ndryshim të kufijve në Ballkanin Perëndimor. Duke e quajtur aventurë…

Maas: Ideja e rivizatimit të vijave jo realiste dhe e rrezikshme

Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Heiko Maas ka thënë se idetë për ndryshim të kufijve në rajonin ballkanik…
error: