​Haxhi Avdyli zgjidhet nënkryetar i Partisë Guxo

Deputeti Haxhi Avdyli është zgjedhur nënkryetar i Partisë Guxo. Kjo është bërë e ditur nga vetë ai nëpërmjet një postimi…

​“A e ke personale me Kurtin”, Avdyli i drejtohet Sylës: Në kohën e PAN s’keni reaguar kështu

Deputeti i Listës Guxo, që është në bashkëqeverisje me Lëvizjen Vetëvendosje, ka pyetur kryetarin e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë…

Përplasen PDK-VV për ujësjellësin, Lushtaku: Është turp për Lëvizjen t’ia ndalë ujin Drenicës

Mosmiratimi i amendamentit për ndarjen e mjeteve për ujësjellësit Shipol-Brus-Mitrovicë, i propozuar nga deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku ka bërë…

Avdyli fajëson IKSHPK-në, lavdëron Vitinë

Haxhi Avdyli, deputet nga lista Guxo, pjesë e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, ka lavdëruar punën e ministrit të Shëndetësisë Arben…

Lista Guxo pritet të ketë 4 deri 5 kandidatë për kryetar në zgjedhje lokale

Lista Guxo nën logon e Lëvizjes Vetëvendosje do të ketë 4 deri 5 kandidatë për kryetar të komunave në zgjedhjet…

Shteti nuk po i kompenson dëmet e shkaktuara ndaj pacientëve

Edhe pse ligji obligon, institucionet shëndetësore nuk e kanë krijuar fondin për kompensimin e pacientëve. Po të njëjtat nuk e…

Avdyli e Hamza përplasen keq për Hashim Thaçin

Deputeti nga Lista Guxo, pjesë e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, deklaroi sot se dallimi në mes të…

Vitia dhe Zemaj përplasen për vaksinat dhe procesin e specializimeve

Për më shumë se 3 orë ka zgjatur raportimi i ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia para Komisionit për Shëndetësi. Derisa…

Osmani, Kurti dhe Konjufca kremtojnë pas formimit të institucioneve

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Haxhi Avdyli ka postuar një foto në Facebook duke festuar pas zgjedhjes së presidentes. Në foto…

Avdyli: Sot do të kurorëzohet me sukses zgjedhja e presidentit

Deputeti nga Lista Guxo, pjesë e Lëvizjes Vetëvendosje në Kuved, Haxhi Avdyli beson se sot do t’i kenë numrat e…