Kush do ta nënshkruajë marrëveshjen e radhës?

Nuk kam dyshim se një pjesë e njerëzve që janë marrë e merren me politikë, e dinë se çka është…

Jo çdo pritë të vret

Një ditë para nisjes për në Konferencën e Sigurisë në Mynih, datë 13 shkurt 2020, Kryeministri Albin Kurti i dërgon…

Thaçi: Vlera më e madhe e Kosovës është shoqëria multi-etnike

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar komunitetin ashkali në Kosovë për Ditën Kombëtare të Flamurit të tyre.…

​Thaçi: UP, gjysmë shekulli jetë akademike në shërbim të arsimimit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 50 vjetorin e themelimit të Universitetit të Prishtinës, ka thënë se ky institucion i…

Presidenti Macron uron presidentin Thaçi për 12 vjetorin e pavarësisë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot një letër urimi për 12 vjetorin e pavarësisë së Kosovës…

Steinmeier uron presidentin Thaçi për 12-vjetorin e pavarësisë

Presidenti i Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier, përmes një letre dërguar presidentit Hashim Thaçi e ka uruar për 12-vjetorin e Pavarësisë së…

Thaçi marrëveshjen me Serbinë për hekurudhat e konsideron mesazh paqeje  

Në Munih të Gjermanisë sot është nënshkruar marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë për hekurudhën dhe autostradën që lidh dy shtetet.…

Trump uron Thaçin: E ardhmja e Kosovës do të jetë e ndritshme

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot një telegram urimi nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të…

Presidenti Thaçi: Marrëveshja për hekurudha dhe autostradë, moment historik

Moment historik e ka quajtur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nënshkrimin e marrëveshjes për hekurudhat dhe autostradat, pas marrëveshjes për…

Presidenti Thaçi takim zyrtar me ambasadorin Grenell

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sonte do të ketë një takim zyrtar me të Dërguarin e Posaçëm të Presidentit Trump…