Presidenca: Njoftimi për njohjen nga Xhamajka erdhi zyrtarisht nga Çitaku

Zyra e Presidentit të Republikës reagoi pas mohimit të lajmit se Xhamajka ka njohur pavarësinë e Kosovës. Nga Presidenca thonë…

Dëshmori Selman Vojvoda dhe dëshmorët e tjerë, janë vula e shtetësisë sonë

Nën patronatin e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Komunës së Skenderajt është mbajtur sot akademia përkujtimore kushtuar…

Grenell në krye të Inteligjencës Kombëtare, e urojnë edhe nga Kosova

Pas emërimit në krye të Inteligjencës Kombëtare, Richard Grenell ka marrë urime edhe nga Kosova. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi…

Akademi përkujtimore për dëshmorin Selman Vojvoda

Nën përkujdesjen e Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Komunës së Skenderajt, sot, do të mbahet akademi përkujtimore…

Cakaj: Shqipëria e gatshme të fillojë punën menjëherë për zhbërjen e kufirit

Kosova dhe Shqipëria kanë vullnet të plotë për largimin e kufijve mes tyre për t’i dhënë hapësirë qarkullimit të lirë…

Thaçi pret Cakajn

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka pritur në takim ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë,…

Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i Kanadasë

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot letrat kredenciale të ambasadorit të Kanadasë, jo-rezident për Kosovë, Alan…

Thaçi pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i Danimarkës

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot letrat kredenciale nga Ambasadori i Danimarkës, jo-rezident për Kosovë, Rene…

Thaçi ngushëllon për vdekjen e Dellovës

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka ngushëlluar me rastin e vdekjes së profesorit Kadri Dellova. “Me pikëllim morëm lajmin për…