Thaçi i drejtohet me shkresë Kuvendit, kërkon seancë që t’iu raportojë deputetëve për takimin me Vuçiqin

Presidenca i ka dërguar shkresë zyrtare në Kuvendit të Kosovës, ku ka kërkuar që presidentit Thaçi t’i organizohet një seancë…

Mediat serbe spekulojnë për një takim të mundshëm Thaçi-Vuçiq

Nesër në Uashington mund të ketë një takim ndërmjet presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe homologut të tij nga Kosova Hashim…

Thaçi: Tarifa, pengesë serioze në raportet me SHBA

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka përcjellë mesazhet që mori në takimet në Shtetet e Bashkuara duke thënë se kërkesa…

Thaçi kujton të rënët në Likoshan dhe Qirez

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, kujtoi betejën e UÇK-së në Likoshan dhe Qirez të Drenicës duke thënë se prej aty…

Letërkëmbimi Thaçi-Rasmussen, juristët: Nuk është marrëveshje ndërkombëtare

Një letërkëmbim në mes të ish-kryeministrit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-sekretarit të NATO-s, Andres Fogh Rasmussen në vitin 2013,…

Thaçi: Kosova angazhohet për marrëveshjen finale të paqes me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar në Uashington shefin ekzekutiv të International Development Finance Corporation, Adam Boehler, me të…

Ahmeti deklarohet rreth marrëveshjes së Thaçit me NATO-n

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka komentuar ‘marrëveshjen sekrete’ të presidentit Hashim Thaçi, të publikuar nga kryeministri Albin…

Thaçi: Do t’i përdorim të gjithë mekanizmat ligjorë për zbardhjen e vrasjes së Kelmendit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, reagoi për vrasjen e ish-luftëtarit të UÇK-së, Qerim Kelmendi. Kreu i shtetit shkroi se vrasja…

Thaçi takoi kongresistin Engel: Kosova është e angazhuar për të ndërtuar paqe të qëndrueshme

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë qëndrimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka takuar edhe kongresistin Eliot…

Enver Hasani: Në letrën e Thaçit drejtuar Rasmussenit, nuk ka shkelje kushtetuese

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese profesori Enver Hasani, ka komentuar zhvillimet e sotme politike në lidhje me letrën që ish-kryeministri Hashim…