Thaçi: Ende s’kam marr përgjigje nga Kuvendi i Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi u ka thënë gazetarëve se ende nuk ka marrë përgjigje nga Kuvendi i Kosovës, lidhur…

Thaçi: Të shfrytëzojmë momentumin dhe të arrijmë marrëveshjen finale me Serbinë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova dhe Serbia duhet të shfrytëzojnë këtë mundësi, që ai e quajti…

Thaçi kërkon t’iu drejtohet sot deputetëve

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka shkruar kryetares së Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani që të mbledhë deputetët sot…

Thaçi: Takimi në Washington ishte inkurajues, të shfrytëzohet ky momentum për arritjen e marrëveshjes

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për takimin në Shtëpinë e Bardhë që kishte me presidentin e Serbisë, Aleksandër…

Rruga drejt Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin në Kosovë

Sot pritet të mbahet një dialog publik në lidhje me iniciativën për themelimin e Komisionit për të Vërtetën dhe Pajtimin…

Kërkesa e kryeministrit, a do të ketë takim Thaçi-Kurti?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka dërguar letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, përmes së cilës ka kërkuar nga Presidenti…

Tërheqja e ambasadorëve, reagon Zyra e Presidentit

KosovaPress ka kontaktuar Zyrën e Presidentit të Kosovës në lidhje me propozimet e ministrit të Punëve të Jashtme, Glauk Konjufca,…

Presidenca i përgjigjet Qeverisë: Presidentit Thaçi i subordinohen të gjitha palët në politikën e jashtme

Zyra e Presidentit të Kosovës përmes një përgjigjeje dhënë KosovaPressit lidhur me deklaratat e kryeministrit të vendit, Albin Kurti, se…

Kurti: Thaçi do duhej të raportonte në Kuvend para se të shkonte në ShBA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk ka qenë në dijeni për takimin e presidentit, Hashim Thaçi me…