Memli Krasniqi viziton në Hagë Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka sjellur të fala të përzemërta nga Haga, pas vizitës që u…

​Molliqaj nga Prekazi kujton Thaçin, Veselin, Selimini e Krasniqin: Lirinë e fituam, ajo nuk erdhi nga jashtë

Në 24-vjetorin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), PSD e udhëhequr nga Dardan Molliqaj shkuan në Prekaz për…

Kuçi tregon pse pavarësia u shpall nga Hashim Thaçi

Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës në kohën e shpalljes së pavarësisë, Hajredin Kuçi, në një intervsitë televizive tregoi pse ish-kryeministri i asaj…

Krasniqi viziton familjet e Thaçit, Krasniqit, Veselit dhe Sejdiut: Kontributin e tyre nuk mund ta mohojë askush

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar familjen e ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit Jakup Krasniqi, ish-kryetarit të…

​Krasniqi uron Ditën e Pavarësisë me mesazhet e Thaçit dhe Veselit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka uruar qytetarët për 17 shkurtin, Ditën e Pavarësisë. Krasniqi ka…

​Avokati: Specialja e obliguar t’i dorëzojë provat shfajësuese

Një deklaratë e ish-kryeministrit të Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshit mori vëmendjen në seancën ndaj krerëve të UÇK-së që u…

​Gjykatësi thotë se hetimet e prokurorisë nuk duhet të vazhdojnë deri në fund të gjykimit

Gjykatësi i procedurës paraprake në çështjen Thaçi dhe të tjerët ka thënë se hetimet e përgjithshme të prokurorisë nuk duhet…

​Sot konferenca për rastin Thaçi, Veseli, Selimi e Krasniqi

Sot do të mbahet konferenca e dhjetë për ecurinë e çështjes në rastin kundër Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit…

​Memli Krasniqi tregon pse ju anulua vizita në Hagë tek Thaçi e Veseli

Kanë kaluar më shumë se një vit që kur dy ish-kryetarët e PDK-së, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli po mbahen…