Aktakuza e plotësuar ndaj krerëve të UÇK-së ia ka shtuar edhe dy vjet procesit

Taulant Hodaj, avokati i akredituar nga Specialja, ka komentuar plotësimin e aktakuzës ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e…

Kurti bashkëbisedon me avokatët mbrojtës të të burgosurve në Hagë

Kryeministri Kurti sot bashkëbisedoi me të gjithë avokatët dhe bashkë-avokatët e ekipeve mbrojtëse të shqiptarëve të akuzuar para Dhomave të…

Hoxhaj për Bajram në familjen e Thaçit: Presidenti do të kthehet më i fortë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh deputet i PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vizituar sot familjen e ish-presidentit Hashim Thaçi i…

Presidenti i ri, Rama: Do zgjidhnim Hashim Thaçin me kënaqësi por nuk mundemi

Partia Socialiste e Shqipërisë është mbledhur pasditen e sotme në Tiranë për të diskutuar ndër të tjera edhe për emrin…

Hashim Thaçi mbush 54 vjet

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot mbush 54 vjet. Për dallim nga vitet e kaluara kur ai festonte pranë familjes,…

9 vjet nga marrëveshja e parë Kosovë-Serbi në Bruksel

Sot mbushen nëntë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër…

Ish-kreu i AKI-së: Shërbimi sekret serb tentoi ta vrasë Hashim Thaçin në vitin 2014

Shërbimet e inteligjencës së Kosovës kanë parandaluar një atentat ndaj ish-kryeministrit Hashim Thaçi në vitin 2014, në ndeshjen e parë…

​Çeku: Punët e mëdha i kanë kryer ata që janë në Hagë, Kurti ka ardhur për punë të vogla

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, i ftuar në emisionin “Pressing” në Televizionin 7, deklaroi se punët e mëdha për vendin…

Avokati i Thaçit: Po punojmë me informacione të redaktuara, nuk e dimë kush janë dëshmitarët

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes, mbrojtja e Thaçit, Krasniqit, Veselit dhe Selimit kanë kërkuar që prokurorisë t’i caktohet një…

Mbrojtja e Thaçit e të tjerëve thotë se prokuroria po i fsheh provat shfajësuese

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-krerëve të UÇK-së në Hagë, mbrojtja e të akuzuarve ka kritikuar prokurorinë për…