Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mbi 464 mijë euro pagesa për avokatët e të akuzuarve nga Specialja

Mbi 464 mijë euro nga buxheti i Kosovës janë shpenzuar për mbështetjen financiare për avokatët për mbrojtjen e të akuzuarve…

Një përvjetor ndryshe i Pavarësisë së Kosovës

13 vjet më parë Kosova ishte lajmi i të gjitha mediave botërore. Vëmendja e madhe mediatike dëshmohej me mbi 2000…

​Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon që Prokuroria ta dorëzojë dosjen paraprake në fillim të prillit

Mbrojtja e ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit,  kërkuan nga Zyra…

Ish-krerët e UÇK-së para Speciales

Ish-krerët e UÇK-së,  Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli e Rexhep Selimi përmes video-lidhjes janë pjesë e konferencës së Speciales…

Sot konferenca e tretë statusore për Thaçin dhe të tjerët

Në Hagë sot nga ora 11:00 mbahet konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj ish-krerëve të UÇK-së Hashim…

Seanca e radhës ndaj Thaçit dhe të tjerëve më 11 shkurt

Në faqen zyrtare të Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, është bërë e ditur se me 11 shkurt, me…

Thaçi, Veseli dhe të tjerët që janë në Hagë regjistrohen si votues për zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se gjatë ditës së martë, 19 janar, ka pranuar aplikimet nga shtetasit e Republikës së…

Gjendja e nënës së ish-presidentit Thaçi është stabile, familja falënderon personelin shëndetësor për kujdesin

Familja e ish-presidentit Thaçi e ka falënderuar ekipin e mjekëve dhe tërë personelin shëndetësor të QKUK-së për kujdesin e treguar…

Prokuroria nuk jep datë për përfundimin e hetimeve ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në konferencën e mbajtur mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj Thaçit dhe të tjerëve, në Hagë, Prokuroria nuk ka dhënë…

Konferenca e ardhshme ndaj Thaçit dhe të tjerëve në fund të janarit

Ka përfunduar seanca e sotme paragjyqësore në Dhomat e Specializuara ndërsa konferenca e ardhshme mbi ecurinë e çështjes gjyqësore ndaj…
error: