Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Katër vjet nga rënia e qeverisë LDK- PDK

Sot janë bërë katër vjet nga votimi i mocionit të mosbesimit ndaj qeverisë së Kosovës, të iniciuar nga opozita dhe…

Pa kërkesë nga mbrojtja, Kosova s’duhet të kërkojë garanci te shteti i tretë për lirim të ish-krerëve të UÇK-së

Institucionet e Kosovës nuk duhet të nisin lobimin për të kërkuar garancë në një shtet të tretë për lirimin e…

Gjykata Speciale refuzon mbrojtjen në liri të Thaçit dhe të tjerëve

Paneli i Gjykatës së Apelit të Dhomave të Specializuara të Kosovës ka refuzuar kërkesën e mbrojtjes së ish-krerëve të UÇK-së…

Thaçi i shkruan letër Ramës nga Haga, e uron për fitoren në zgjedhjet e 25 prillit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook letrën që ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi,…

Ja si ia uron Haradinaj ditëlindjen Hashim Thaçit

Daut Haradinaj nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në 53 vjetorin e lindjes së ish-presidentit Hashim Thaçi, ka uruar atë…

Hashim Thaçi mbush 53 vjet

Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi sot mbush 53 vjet. Për dallim nga vitet e kaluara kur ai festonte pranë familjes,…

​8 vjet nga marrëveshja e parë Kosovë-Serbi në Bruksel

Sot bëhen tetë vjet nga nënshkrimi i marrëveshjes së parë mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel. Hashim Thaçi, atëherë kryeministër…

Rama nga Kukësi: Më mungon Thaçi, këtu u shkrua historia e spastrimit etnik dhe luftës së UÇK-së

Sot është kryer me sukses ulja e avionit të parë në aeroportin më të ri në Shqipëri, “Zayed-Flatrat e Veriut”.…

​10 vjet nga zgjedhja e Jahjagës presidente, votimi ishte bojkotuar nga VV

Me 80 vota për Kuvendi i Kosovës, më 7 prill të vitit 2011, zgjodhi ish-zëvendësdrejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Kosovës,…

Kaq vota morën të gjithë presidentët e Kosovës

Fatmir Sejdiu dhe Atifete Jahjaga janë dy presidentët që morën më së shumti vota të deputetëve. Presidenti i parë pas…
error: