Avokati Prosper: Thaçi do të shpallet i pafajshëm

Avokati i ekipit mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi, Pierre Richard Prosper, është i bindur se klienti i tij do të…

Çollaku: Natyra e aktakuzës për ish-krerët e UÇK-së është tmerruese për Kosovën

Ish-shefi i stafit të ish-presidentit Hashim Thaçi, Bekim Çollaku, ka thënë se fakti që të akuzuarit nga Specialja dhe mbrojtja…

Bashkëluftëtarët kujtojnë Thaçin e Veselin

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit kombëtar, datëlindjes së Komandantit legjendar Adem Jashari, por edhe daljes publike të…

Krasniqi në familjet e Thaçit dhe Veselit: Fitorja e betejës së fundit do të jetë vulë e historisë së lavdishme

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka qëndruar sot në Burojë të Skenderajt dhe në Bair të Mitrovicës,…

Pallaska për rastin Thaçi dhe të tjerët: Si ka kuptim që edhe pas 1 viti të vazhdojnë hetimet

Njëri ndër avokatët mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi, Dastid Pallaska, ka thënë se është e pabesueshme se edhe pas një…

Bashkëpunëtorët sot në familjen e Thaçit: Çlirimtarët do të kthehen nga Haga si të pafajshëm

Sot janë bërë një vit prej kur ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, si…

Paneli i Apelit lë në paraburgim Hashim Thaçin, njëra nga gjyqtaret ka mendim pjesërisht mospajtues

Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë kanë njoftuar se paneli i Gjykatës së Apelit e ka hedhur poshtë…

Syla viziton Thaçin në Hagë: U ndjeva mirë me fuqinë e lartë morale të tij

Ish-këshilltari i Hashim Thaçit, Ismail Syla e ka vizituar ish-presidentin i cili gjendet në paraburgim në Hagë. Syla ka thënë…