​Arlind Berisha i artë në Artet Mikse Marciale, përgëzohet nga Ramush Haradinaj

Arlind Berisha ka fituar medaljen e artë në turneun që po mbahet në Pragë të Çekisë për Artet Mikse Marciale.…

Haradinaj u jep një mesazh futbollistëve para ndeshjes Kosovë – Slloveni

Ka mbetur edhe më pak se një orë deri te fillimi i ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë, raporton KosovaPress. Skuadra…

​Haradinaj shpreh mbështetje për ekipin olimpik të xhudos

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka qëndruar në Pejë ku vizitoi edhe…

Besnik Tahiri tregon detaje rreth takimit Haradinaj-Mustafa

Ramush Haradinaj e Isa Mustafa sot janë takuar, me ftesë të këtij të fundit për të biseduar rreth mundësisë së…

Haradinaj tregon qëndrimin e AAK-së për zgjedhje të reja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me presidentin Hashim Thaçi, ka thënë se AAK mbështet…

Fillon takimi Thaçi-Haradinaj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, po vazhdon konsultimet me partitë politike të përfaqësuara në Kuvend, për hapat që duhet të…

Haradinaj: Bajram Curri zë vend të veçantë në historinë tonë kombëtare

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka përkujtuar luftëtarin shqiptar Bajram Curri, në 95-vjetorin e tij të rënies. “Bajram Curri luftëtari…

​Mbajtja e fjalës, përplasen Haradinaj, Selimi e Kusari

Miratimi i mocionit të LVV-së që Projektligji për buxhetin të shqyrtohet me procedurë të përshpejtuar pa prezencën e opozitës, ka…