Rihapen lokalet në Belgjikë pas rënies së numrit të rasteve me Omicron

Qeveria belge vendosi të premten lehtësimin e masave kundër Covid-19 në restorante, klube nate, bare dhe ambiente kulturore pas kulmit…

Latifi: Do ketë ndryshim të masave, e mundshme që gastronomia të mbyllet në orën 22:00

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka deklaruar se për shkak të situatës pandemike do të ketë rishikim të masave anti-COVID,…

‘Runis Home Outlet – Sjell kualitetin Europian’

Mundesi fantastike e blerjes se produkteve shtepiake– Runis Home Outlet rihapet në Fushe Kosove duke sjellur produkte me cilesi te…

​Hapet qendra më e madhe e votimit në Skenderaj

Është hapur qendra më e madhe e votimit në Komunën e Skenderajt në shkollën Shaban Jashari, ku të drejtë vote…

Krasniqi: Agjencitë e lajmeve i qëndruan besnik të vërtetës

“Media dhe agjencitë e lajmeve në epokën e PostCovid” është tema që shënon Kuvendin e 29-të të Asamblesë së Përgjithshme…

Kandidati i LVV-së për kryetar të Fushë Kosovës e hap fushatën zgjedhore

Kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryetar të Fushë-Kosovës, Enver Bajçinca zyrtarisht ka hapur fushatën zgjedhore për zgjedhjet lokale të 17…

Jashari: Nuk kemi arkiva, nuk do të lejojmë ta humbim Kosovën në tavolinë

Anëtari i familjes Jashari, dhe kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari lidhur me temën për hapjen e  arkivave të…

​Deputetja e LDK-së-Kurtit: Bëni zgjidhje për hapjen e shkollave, ka kohë për fushatë elektorale

Përshkak të situatës COVID-19, qeveria mori masa ndërto edhe shtyrja e fillimit të mësimit deri më 13 shtator. Por që…