Në Prishtinë hapet Festivali Olimpik “Tokio 2020”

Këtë të premte është hapur Festivali Olimpik “Tokio 2020” i cili do të mbahet deri më 8 gusht në sheshin…

Hapet pika kufitare me Maqedoninë e Veriut, Sveçla: Do të hapen mundësi të reja të zhvillimit mes dyja vendeve

Pika kufitare Restelicë-Strazimir do të jetë tani vendkalimi tjetër kufitar mes të Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut. Vendkalim ky që…

​Hapet vendkalimi kufitar në mes Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) njofton se të dielën, do të mbahet ceremonia e hapjes së vendkalimit kufitar tjetër…

​Hapet panairi i librit në 143 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit

Për nder të 143 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit, sot është hapur panairi i librit në këtë komunë. Prizreni është…

Sot hapet Pavioni i Kosovës në Venedik

Sot do në kuadër të ekspozitës së 17 Ndërkombëtare të Arkitekturës në Bienalen e Venedikut, do të inaugurohet Pavioni i…
error: