Shpalosen përfundimet e nxjerra nga “Tryeza e dytë e sportit”

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës sot ka mbajtur tryezën e dytë për…

Çeku: 3.7 milionë euro janë ndarë në mbështetje të federatave sportive

Kanë filluar punimet në tryezën e dytë sportive e cila ka për qëllim hartimin e një strategjie të përgjithshme për…

Çeku: Organizimi i garave ndërkombëtare hap i madh për sportin vendor

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, ka vlerësuar lartë faktin që në Kosovë po organizohen ngjarje…

Çeku: Palestra në Prizren e rinovuar, plotëson standardet për ngjarjet ndërkombëtare të sportit

Ministri i Kulturës dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka thënë se renovimi i palestrës së sportit “Sezai Surroi” në Prizren, dëshmia…

Çeku: Buxheti për zgjerimin e “Fadil Vokrrit” është gati, për kuvendin e FFK-së do të kërkojmë interpretim nga gjykata

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka bërë të ditur se zgjerimi dhe rrija e kapaciteteve…

​“‘Europa Nostra’ po ndikohet nga Serbia”, Çeku i ashpër edhe me Von Cramonin

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku deklaroi sot në një konferencë për media se organizata “Europa Nostra” ka humbur kredibilitetin pasi…

Çeku: Serbia është shndërruar në recidiviste e pengesave për sportistët kosovar, do t’i shpallim betejë ligjore

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka reaguar pas bllokadës së fundit që Serbia ua ka bërë pingpongpistëve…

Qendër multifunksionale për të rinjtë në Podujevë

Podujeva do të bëhet me Qendër Multifunksionale, kështu ka bërë të ditur ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla  Çeku,…

Çeku: Kulla e Sheremetit në Pejë shpëtohet nga rrënimi

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka njoftuar se Kulla e Sheremetit në qytetin e Pejës po shpëtohet nga rrënimi dhe…

Çeku për Agjencinë Anti-Doping: Do ta sigurojë integritetin sportiv

Që nga e hëna, Kosova është bërë me Agjensinë Anti-Doping e cila do të përkujdeset për rregullimin e mbarëvajtjes së…