Djegia e gjimnazit të vjetër në Ferizaj, Çeku: Ky është krim, objekti do të restaurohet

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku e ka quajtur sot krim përfshirjen nga zjarri të objektit të gjimnazit…

​Kurti udhëton për në Turqi

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot në mëngjes ka udhëtuar për në Stamboll të Turqisë ku do të…

​Çeku: UEFA konfirmon përkrahjen për futbollin e Kosovës

Ministri i Ministrisë për Kulturë, Rini dhe Sport, Hajrulla Çeku ka zhvilluar sot një takim me presidentin e UEFA-së Aleksandër…

​Çeku për stadiumin “974”: S’kemi bërë asnjë analizë, mund të kushtojë tepër shumë

Në fund të vitit të kaluar u bë temë diskutimi se stadiumi “974” në Katar, aty ku u zhvilluan disa…

Çeku: 2023-ta, vit i realizimit të projekteve në sport

Mungesa e zhvillimit të infrastrukturës sportive, sidomos terreneve dhe stadiumeve ka qenë njëra nga pikat më të diskutuara gjatë vitit…

Kosova synon dëmshpërblim nga Serbia për mbi 1300 ndërtesa të shkatërruara dhe mbi 1200 artefakte

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka thënë se Komisioni shtetëror për dokumentimin e shkatërrimit të trashëgimisë kulturore nga forcat serbe…

​Klubet në ankth, Ademi kërkon licencimin e FFK-së brenda vitit. Çeku: Jemi në procedurë

Licencimi i Federatës së Futbollit të Kosovës po del të jetë një problem mjaftë serioz në këtë proces të nisur…

Miratohen Projektligji për kinematografi dhe koncept-dokumenti për rini

Qeveria e Kosovës sot ka miratuar edhe Projektligjin për kinematografi dhe koncept-dokumentin për rini. Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,…

Çeku për incidentet e fundit: U rrezikua jeta e njerëzve dhe policëve

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku i ka quajtur huliganizëm, incidentet e fundit në palestrat sportive ku janë…