​12 vite nga tërmeti shkatërrimtar në Haiti

Një tërmet i fuqishëm goditi Haitin më 12 janar 2010, si pasojë e të cilit humbën jetën mbi 300 mijë persona,…

Bandat e armatosura djegin të gjallë dy gazetarë

Dy gazetarë investigativë u vranë dhe më pas u dogjën nga bandat e armatosura në Haiti në periferi të kryeqytetit…

​Mijëra të vdekur nga tërmeti në Haiti, reagon Osmani

Presidentja Vjosa Osmani reagoi përmes një postimi në Twitter pas tërmetit shkatërrimtar që goditi Haitin duke lënë të vdekur mijëra…

Rritet bilanci i viktimave nga tërmeti në Haiti

Numri i të vdekurve nga një tërmet i fuqishëm që goditi Haitin këtë mëngjes u rrit në 227, raporton AFP…

Haiti kërcënohet nga apokalipsi – pas tërmetit, uji përmbyt rrugët

Pas goditjes nga tërmeti, shteti i vogël në Karaibe është përmbytur nga uji. Një tërmet me magnitudë 7.2 goditi sot…

Historia që nisi me barazim

Miqësorja e konsideruar si historike, në mes përfaqësueses së Kosovës dhe Haitit, e cila ishte takimi i parë ndërkombëtar nën…