​Nis gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

Në Gjykatën Speciale ka nisur seanca e parë e procesit gjyqësor ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës për të…

“Jo në emrin tim”, diaspora shqiptare mblidhet në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Me brohoritjet “UÇK”, shqiptarët e diasporës janë mbledhur për protestën në mbështetje ish-krerëve të UÇK-së, gjykimi ndaj të cilëve filloi…

Diaspora shqiptare në Hagë, në mbështetje të ish-krerëve të UÇK-së

Milaim Gashi ka ardhur nga Freiburgu i Gjermanisë për të mbështetur ish-krerët e UÇK-së, gjykimi ndaj të cilëve fillon sot…

Përfundon seanca, gjykimi ndaj Pjetër Shalës vazhdon në maj

Ka përfunduar dëgjimi i dëshmitarit të katërt në gjykimin kundër Pjetër Shalës në Hagë. Para trupit gjykues ishte paraqitur edhe…

Dëgjohet dëshmitari i katërt në gjykimin kundër Pjetër Shalës

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar të dëgjohet dëshmitari i katërt i prokurorisë në gjykimin kundër Pjetër Shalës.…

Letrat dhe vizatimet e fëmijëve të Prishtinës do të dërgohen në Hagë

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati ka bërë të ditur sot se do t’i dërgojnë në Hagë,…

Nesër vazhdon dëgjimi i dëshmitarit të tretë në gjykimin kundër Pjetër Shalës

Dëshmitari i tretë i prokurorisë në gjykimin kundër Pjetër Shalës ka thënë se babai i tij asnjëherë nuk kishte folur…

Pjetër Shala kërkon që dëshmitarët të dëgjohen në seanca publike

Avokati mbrojtës i Pjetër Shalës, Jean-Louis Gilissen, ka kërkuar që seancat në këtë proces gjyqësor të jenë sa më shumë…

Dëshmitarja: Pjetër Shala dhe të tjerë e torturuan burrin tim në Kukës

Dëshmitarja e mbrojtur e Zyrës së Prokurorit të Specializuar, në gjykimin kundër Pjetër Shalës, ka thënë se burri i saj…

Gjykimi ndaj Pjetër Shalës, dëgjohet dëshmitarja e dytë nën masa mbrojtëse

Pjesa më e madhe e dëshmisë së dëshmitares së dytë në gjykimin kundër Pjetër Shalës është dëgjuar në seancë të…