Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ku pritet të…

​Hoxhaj viziton Thaçin e Veselin në Hagë: Do të kthehen përsëri si çlirimtarë dhe fitimtarë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj, ka vizituar sot në Hagë ish-presidentin Hashim Thaçi dhe…

Oficeri britanik: Detyra parësore ishte të përcaktonim fatin e 47 personave të zhdukur

Gjatë dhënies së dëshmisë së tij në seancën gjyqësore kundër ish-krerëve të UÇK-së, oficeri ushtarak britanik, Francis Ledwidge u shpreh…

Mbrojtja e Thaçit përfundon kundra-pyetjet për oficerin britanik

Në gjykimin ndaj Hashim Thaçit dhe të tjerëve edhe sot vazhdoi intervistimi i oficerit të inteligjencës britanike, Francis Ledwidge, i…

Ish-komandant Remi: Nuk ka pasur strategji për ndalimin e personave

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, ka deklaruar se nuk ka pasur strategji për ndalimin e personave gjatë…

Remi vazhdon dëshminë në Speciale, përgjigjet rreth kodeve që kanë mbajtur në luftë

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, po vazhdon dëshminë e tij para Gjykatës Speciale në rastin ndaj ish-krerëve…

Ish-komandant Remi i tregon Gjykatës Speciale përgjegjësitë e tij gjatë luftës

Ish-komandanti i Zonës Operative të Llapit, Rrustem Mustafa, e ka përfunduar ditën e parë të dëshmisë së tij në gjykimin…

​Hagë, hapet qendra për procesimin e krimeve të kryera në Ukrainë

Një zyre ndërkombëtare që do të hetojë Rusinë për pushtimin e saj të Ukrainës është hapur më 3 korrik në…

​Gjykimi ndaj Shalës, përfundon dëshminë eksperti mjeko-ligjor

Eksperti mjeko-ligjor, Marek Gasior ka përfunduar sot dëshminë e tij në Hagë kundër ish-pjesëtarit të UÇK-së, Pjetës Shala. Me të…

​Mbrojtja e Shalës sot parashtron kundra-pyetjet për ekspertin mjeko-ligjor

Pranë Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë sot ka vazhduar procesi gjyqësor kundër ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës,…