Intervistimi i Thaçit vazhdon edhe sot

Intervista e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi në Hagë, do të vazhdojë edhe gjatë ditës së sotme. Gjatë së hënës,…

Ambasadori gjerman nuk komenton intervistimin e Thaçit në Hagë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt intervistimin e presidentit Hashim Thaçi nga Dhomat e Specializuara nuk ka dashur ta…

Në Hagë, përleshje ndërmjet policisë dhe demonstruesve  

Policia holandeze përdori topa uji dhe arrestoi dhjetëra njerëz të mbledhur në Hagë për të protestuar ndaj masave për të…

Krimet e luftës në Afganistan, Trump sanksione personave të përfshirë në hetimet e Hagës

Presidenti i SHBA-së Donald Trump miratoi sot sanksione ndaj individëve të përfshirë në hetimin e Gjykatës Penale Ndërkombëtare (ICC) për…

Ish-luftëtari i UÇK-së refuzon ftesën e Speciales: Nuk e njoh këtë gjykatë

Një tjetër ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka pranuar ftesë nga Dhomat e Specializuara në Hagë. Bëhet fjalë për…

Haga demanton lajmet për vdekjen e kriminelit Mlladiq

Helen Eggleston, një zëdhënëse e Mekanizmit Ndërkombëtar të Gjykatave Penale, ka thënë për Radio Sarajevën, se krimineli i luftës Ratko…
error: