Përfundon seanca, Teuta Hadri vazhdon dëshminë nesër në Hagë

Dëshmitarja e mbrojtjes, Teuta Hadri do të dëshmojë edhe nesër para turpit gjykues në rastin ndaj Salih Mustafës në Hagë.…

Dëshmitari Rrahimi: Salih Mustafën për herë të parë e kam parë në TV

Shaqir Rrahimi është dëshmitari i dhjetë i mbrojtjes së Salih Mustafës i cili sot është duke dhënë dëshminë e tij…

​Çeku: Punët e mëdha i kanë kryer ata që janë në Hagë, Kurti ka ardhur për punë të vogla

Ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, i ftuar në emisionin “Pressing” në Televizionin 7, deklaroi se punët e mëdha për vendin…

Borovci në Hagë: Në UÇK nuk ka pasur dallime partiake e fetare

Hazir Borovci ka thënë se Salih Mustafën e ka parë në fillim të prillit të vitit 1999 në fshatin Butovc…

Procesi gjyqësor ndaj Mustafës, përfundon dëgjimi i dëshmitarit të dytë të mbrojtjes

Ahmet Ademi, dëshmitari i dytë i mbrojtjes së Salih Mustafës në Hagë, ka thënë se nuk ka qenë në dijeni…

Mbrojtja kërkon të vendoset afat për përfundimin e hetimeve të prokurorisë

Avokatët mbrojtjes të Thaçit dhe të tjerëve kanë kërkuar që 6 maji të jetë data e përfundimit të hetimeve nga…

Haxhiu paralajmëron vizitë në Hagë tek ish-krerët e UÇK-së

Ministria e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot ka prezantuar punën njëvjeçare të ministrisë që ajo drejton. Ajo në një konferencë për…

Haradinaj në Hagë: Çdo gjë e kam bërë për interesin publik

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se të gjitha veprimet e tij i…

Mbrojtja thotë se Haradinaj nuk duhet të dënohet me burg

Mbrojtja e Nasim Haradinajt, avokati Toby Cadman ka deklaruar që Zyra e Prokurorit të Specializuar nuk ka paraqitur prova të…