Guardiola: Liverpooli është ndër skuadrat më të mira në histori të futbollit

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka insistuar që Manchester City nuk mund të përballojë asnjë dështim nëse dëshiron që ta mposht…

Guardiola iu përgjigjet spekulimeve që po e lidhin Kombëtaren e Brazilit

Trajneri spanjoll Pep Guardiola ka thënë që me kënaqësi do ta drejtojë klubin e Manchester Cityt për të gjithë pjesën…

Guardiola cilëson vetën si meritorin për fitoren e sotme, De Bruyne zbulon taktikën e Atleticos

Golashënuesi dhe heroi i Manchester Cityt në ndeshjen kundër Atletico Madridit, Kevin De Bruyne ka reaguar pas ndeshjes së sotme…

Guardiola refuzon të komentoj për Haaland

Trajneri i Manchester Cityt ka insistuar që nuk do të ndërronte asnjë lojtarë të tij te Manchester Cityn në garën…

Guardiola tejet i zemëruar me Walker

Trajneri spanjoll Pep Guardiola është ende tejet i zemëruar me mbrojtësin e krahut të djathtë Kyle Walker për suspendimin e…

E pranon ylli i Chelseat: Ëndërroj të luaj për Guardiolan

Jorginho, i cili ishte afër një kalimi në Manchester City përpara se t’i bashkohej Chelseat në vitin 2018, zbuloi ai…

Guardiola i pa sigurt për të ardhmen e Sterling

Trajneri i Man Cityt, Pep Guardiola, ka pranuar se nuk është i sigurt për të ardhmen e Raheem Sterling. Një…

Guardiola sugjeron protestë të lojtarëve në Premier Ligë

Trajneri i Manchester Cityt Pep Guardiola ka thënë që lojtarët dhe trajnerët duhet të konsiderojnë të protestojnë për shëndetin e…

Festat e fundvitit, Guardiola paralajmëron Foden dhe Grealish

Jack Grealish dhe Phil Foden janë paralajmëruar për sjelljen e tyre jashtë fushave të gjelbra nga trajneri i Manchester Cityt…

Tottenhami dhe Liverpooli ndajnë pikët, buzëqesh Guardiola

Një përballje titanike ashtu siç di të ofrojnë Tottenhami dhe Liverpooli u zhvillua në stadiumin “White Heart Lane” po që…