​Kështu duket grupi i Kosovës pas ndeshjeve të sotme (FOTO)

Ndeshjet e ciklit kualifikues drejt Kampionatit Evropian Euro 2024 vazhduan edhe sot, ku kishim rezultate tejet interesante përgjatë grupeve A,…

​Prokurori pretendon se Shala ishte pjesë e grupit që kryen krime në fabrikën e metalit në Kukës

Ushtruesi i detyrës së Prokurorit të Specializuar, Alex Whiting, ka thënë se gjatë gjykimit ndaj Pjetër Shalës do të paraqesin…

Opozita thotë se nuk e përkrah nismën e ministres Hajdari

Kuvendi i Kosovës ka shqyrtuar në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për Mbrojtjen e Konsumatorit për të…

Kurti takon përfaqësuesit e Qendrave për Punë Sociale, u premton më shumë vëmendje

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë më ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministrin e Financave, Punës dhe…

Nis punën Grupi për hartimin e projektligjeve për realizimin e vettingut

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar se kanë mbajtur takimin e parë të Grupit për hartimin dhe finalizimit e…

Planifikuan të vrasin Macron, 12 anëtarët e një grupi dalin para gjykatës

Anëtarët e një grupi të ekstremit të djathtë, të cilët planifikonin të vrisnin presidentin francez Emmanuel Macron  gjatë vizitës së…