Dënimi i Mustafës, Kusari: Të vetmit që s’e përkrahëm Specialen, pasojat do t’i bartë vendi

Lëvizja Vetëvendosje dhe AAK kanë komentuar vendimin e sotëm të Gjykatës Speciale për dënimin e Sali Mustafës me 26 vjet…

​Kusari-Lila paralajmëron gjetjen e një zgjidhjeje për targat: S’duhet të ketë eskalim të situatës në veri

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, paralajmëron gjetjen e një zgjidhje për targat ilegale në veri. Ajo…

Kusari-Lila për kritikat e Abazit: Jam në krye të GP me miratimin e deputetëve

Shefja e Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila thotë se s’ka agjendë personale ndaj asnjë prej deputetëve të Kuvendit…

​Doarsa Kica pritet t’i bashkohet LDK-së

Deputetja e Grupit Parlamentar  të Lëvizjes Vetëvendosje, Doarsa Kica – Xhelili përfundimisht i ka ndarë rrugët me këtë grup dhe…