Theret me thikë një grua në Skenderaj

Një person ka therur me thikë një grua në Skenderaj. Ajo u ther me thikë në mëngjesin e së enjtes.…

Gruaja sulmoi me thikë një burrë në Podujevë

Në mbrëmjen e së mërkurës në Lupq të Poshtëm të Podujevës një grua ka therur me thikë një burrë. Policia…

Gjendet e vdekur një grua në Hogosht të Kamenicës

Në paraditen e së mërkurës, një grua është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e saj në Hogosht të Kamenicës.…

Burrat mund të ndiejnë aromën e një gruaje kur ajo eksitohet

Nëse e gjejmë dikë të pëlqyeshëm ose tërheqës, kjo varet edhe nga aroma e trupit të këtij personi. Për shembull,…

Burri rrah gruan në Lipjan

Një grua në Lipjan, në paraditen e së hënës është rrahur nga burri i saj. Pas sulmeve që ia kishte…

Gruaja me më së shumti fëmijë në botë, më në fund ndalon lindjet

Mariam Nabatanzi nga Uganda, lindi dyshen e saj të parë të binjakëve kur ishte vetëm 13-vjeç, ndërsa pas braktisjes nga…

Konferenca “Fuqizimi i gruas në institucione dhe roli i saj në zhvillimin e shtetit“

Me rastin e shënimit të 8 marsit – Ditës Ndërkombëtare të Gruas, Forca e Sigurisë së Kosovës mban konferencë me…

Del nga burgu pas 34 vitesh gruaja e verbër që u dënua për vrasjen e burrit të saj të dhunshëm

Një grua e verbër, është liruar nga burgu pas 34 vitesh, pasi ishte dënuar me burgim të përjetshëm për vrasjen…

E qëllon gruan me 14 plumba, ngrihet aktakuzë kundër bashkëshortit

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurit B.V., i cili gjendet në paraburgim nga 6 gushti 2019,…

Çfarë ndryshime ndodhin në trurin e një gruaje shtatzënë?

Nënat shpesh tregojnë se ato kanë një “tru shtatzënë” gjatë shtatzënisë – një mënyrë e re e të menduarit që…