Shtetasi australian i bllokuar në Izrael ndalohet të largohet deri më 31 dhjetor 9999

Një shtetasi australian i është ndaluar të largohet nga Izraeli, duke e futur në kurth në vend për gati 8000…

Ndërron jetë gruaja që ishte aksidentuar dy javë më parë në rrugën Prishtinë-Podujevë

Ka ndërruar jetë gruaja e cila ishte aksidentuar dy javë më parë (12 dhjetor) në rrugën Prishtinë-Podujevë. Ajo ka vdekur…

Theret me thikë një grua në rrugën “B”

Një grua ka ther me thikë një grua tjetër në rrugën “B” në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës, për…

​Osmani: Gratë në Kosovë vazhdojnë të përballen me sfida

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se gratë në Kosovë vazhdojnë të përballen me sfida e diskriminim sa i…

Gruaja sulmoi fizikisht burrin e saj, arrestohet

Një femër është arrestuar në Gjilan e cila pas një zënke verbale që kishte pasur me bashkëshortin e saj, e…

Kur gruaja në Amerikë nuk kishte të drejtë votimi

E ashtuquajtura ”veprimtare për të drejtën e votimit”, Susan B. Anthony, para 149 viteve, konkretisht më 3 nëntor të vitit…

Gruaja që vrau me thikë burrin pas sherrit për vaktin e datëlindjes, shpallet fajtore për vrasje

Penelope Jackson, 66-vjeç, goditi me thikë David Jackson tri herë në shtëpinë e tyre në Parsonage Road në Berrow, Somerset…

Prokuroria kërkon paraburgim për burrin që rrahu një grua në një market në Prishtinë

Është ndaluar për 48 orë F.B që sulmoi një grua në një market në Prishtinë mbrëmjen e së hënës. Prokuroria…

Tragjedi gjatë xhirimit të një filmi, aktori Alec Baldwin vret një grua të stafit dhe plagos një tjetër

Një aksident i rëndë ka ndodhur në një sheshxhirimi në Nju Meksiko, ku aktori i njohur Alec Baldwin vrau me…

Gruaja që luftoi me mbipeshë diagnostikohet me tumor prej 7.7 kg

Amanda Shoultz kaloi pjesën më të madhe të vitit të kaluar duke u përpjekur për të humbur peshë pasi vuri…