Temperamenti i një gruaje zbulohet sipas grupit të gjakut

Kur bëhet fjalë për temperamentin, shpesh nënkupton një kombinim të karakteristikave psikologjike: thellësia dhe qëndrueshmëria e emocioneve, energjia e veprimit,…

Trofeu i Ligës së Kampionëve aq unik sa do ta sakrifikonte edhe gruan e tij, ky ishte komenti i yllit të Realit

Vetëm edhe dy ditë na ndajnë nga finalja e madhe e këtij edicioni të Ligës së Kampionëve mes Real Madridit…

Burg i përjetshëm për gruan – vrau foshnjën që shpresonte ta birësonte

Një grua është dënuar me burgim të përjetshëm me një afat minimal prej 18 vjetësh për vrasjen e një djali…

Një grua e zgjuar nuk ia kërkon asnjëherë këto gjëra një burri

Gjëja më e rëndësishme është të ndajmë dashurinë dhe respektin për njëri-tjetrin, dhe gjithçka tjetër nuk është e rëndësishme. Gratë…

Këto janë arsyet e vërteta pse një mashkull ndahet nga ju

Kur një mashkull vendos të largohet, gjithçka që duhet të bëni është t’i uroni atij një udhëtim të lumtur Arsyeja…

3 mësime të shkëlqyera për dashurinë që shumë gra i kuptojnë shumë vonë

Dashuria është forca më e bukur në botë, çdo sekret i zemrës njerëzore fshihet në të, por ndonjëherë mund të…

Tri gjëra që çdo grua i meriton nga burri i saj

Çdo person meriton një partner që do ta dojë, respektojë, të jetë me të kur është e nevojshme dhe ta…

Sandra Bullock, aktorja më e mirë dhe e keqe në botë: Diva e Hollywoodit apo grua e zakonshme

Aktorja fituese e Oskarit, Sandra Bullock (57) njihet për rolet e saj në filma si “Speed”, “The Proposal”, “The Blind…

​Rrah dhe e dëbon gruan nga banesa, një i arrestuar në Hanin e Elezit

Stacioni policor në Hanin e Elezit nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, sot rreth orës 11:30 ka pranuar një…

Kujdes: Një grua që sillet kështu do të largojë çdo burrë

Pas një ndarjeje, gratë shpesh pyesin se ku kanë gabuar në një marrëdhënie. Deri më tani, pyetje të ngjashme janë…