​MSH informon për orarin për vaksinimin e qytetarëve me COVID

Ministria e Shëndetësisë informoi se bazuar në Planin e veprimit për vaksinim të qytetarëve në masë me vaksinën kundër COVID-19,…

IKShPK rekomandon vaksinimin kundër gripit sezonal

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) thotë se programi i imunizimit konsiderohet si proces i suksesshëm në kuadër…

Vazhdon vaksinimi anti-COVID, qytetarët apelojnë për vaksinim

Procesi i vaksinimit kundër Covid-19 dhe gripit sezonal po vazhdon edhe sot në sallën “1 Tetori”, në Prishtinë. Aty shumica…

IKShPK bën thirrje për kujdes ndaj gripit sezonal, të brenda dy muajve afër 25 mijë raste

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë thirrje për kujdes ndaj gripit sezonal pasi vetëm për nëntë javë…

Gashi: Vaksina kundër gripit sezonal duhet të merret dy javë pas dozës së dytë

Në sallën “1 Tetori”, e cila tash e disa muaj është shfrytëzuar për vaksinimin kundër COVID-19, nga sot ka nisur…

​Në Prishtinë sot fillon vaksinimi kundër gripit sezonal

Në Komunë e Prishtinës sot do të fillojë administrimi i vaksinës kundër gripit sezonal. Qytetarët e Prishtinës vaksinën mund ta…

​Mbërrin mbi 160 mijë vaksina kundër gripit sezonal, shpërndahen falas

Tashmë Kosova është furnizuar me 160 mijë e 500 vaksina të gripit sezonal. Kështu ka bërë të ditur gjatë së…

Shënohet viktima e dytë nga gripi sezonal në Maqedoninë e Veriut

Është shënuar edhe viktima e dytë në Maqedoninë e Veriut si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Sipas autoriteteve shëndetësore…