Kili e do futbollin: Foshnja e parë më 2022 quhet Griezmann Mbappe

Një lajm interesant na vjen nga Kili. Një vend ku bëhet tradicionalisht historia e foshnjës së parë të lindur çdo…

Atletico barazon rezultatin kundër Milanit

Kampioni i La Ligas ka barazuar shifrat në “San Siro”. Atletico Madridi ka gjetur golin e barazimit në ndeshjen kundër…

Pavarësisht startit jo të mirë, Simeone përkrah Griezmann dhe Suarez

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone ka treguar përkrahje dyshen sulmuese Luis Suarez dhe Antoine Griezmann pas startit jo të…

Simeone flet për Griezmann dhe konkurrencën brenda klubit

Antoine Griezmann do të rikthehet për Atletico Madridin kundër skuadrës së Espanyol, por trajneri Diego Simeone insiston që fokusi i…

Shkëmbimi Saul – Griezmann, flet presidenti i Atletico Madridit

Barcelona dhe Atletico Madridi janë në negociata për ta konkretizuar shkëmbimin e dyshes Saul Niguez – Antoine Griezmann. Në lidhje…

Franca barazon rezultatin kundër Hungarisë – video

Griezmann ka barazuar shifrat në stadiumin “Puskas Arena” të Budapestit. Kombëtarja e Francës ka barazuar rezultatin në ndeshjen kundër Hungarisë,…

​Griezmann flet për paraqitjen e Mbappes dhe mundësinë e përmbysjes së rezultatit ndaj PSG-së

Pas tre golave të realizuara kundër Barcelonës në ndeshjen e parë të fazës 1/16 të Ligës s Kampionëve, Antoine Griezmann…

Kombinimi i dyshes Griezmann – De Jong i jep epërsinë Barcelonës – video

Barcelona e ka gjetur golin e epërsisë ndaj Real Sociedadit në minutën e 40’ të ndeshjes. Një kombinimi ndërmjet Antoine…

Bie goli i parë në ndeshjen Granada – Barcelona

Barcelona ka kaluar në epërsi ndaj Granadas pas 11 minutave lojë. Ishte sulmuesi francez ai i cili realizoi nga afërsia…

Barcelona e mposht me lehtësi Osasunën

Barcelona e ka mposhtur me shumë lehtësi skuadrën e Osasunës, ndeshje kjo e vlefshme për kampionatin spanjoll të futbollit, La…