Athina goditet rëndë nga stuhia e shiut ”Balos”

​Reshjet e shiut në Atikë ishin të shumta gjatë fenomenit të motit “Balos” që goditi zonën dje në mesditë, njoftoi…

Suedi-Greqi, ja formacionet e mundshme

Suedia do të synojë sot që të ngjitet në pozitën e parë të Grupit B, ku në kuadër të fazës…

​Sfidat ndaj Suedisë e Gjeorgjisë, optimizëm që “dardanët” të marrin 4 pikë

Paraqitjet e mira ndaj Greqisë dhe Spanjës kanë bërë që të rriten pritshmëritë ndaj Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet…

Luajtën në “Fadil Vokri”, Greqia i shkruan letër FFK-së

Federata e Futbollit e Greqisë nëpërmjet një shkrese drejtuar presidentin Agim Ademi ka falënderuar edhe një herë për mikpritjen që…

​Greqia ndëshkon Kosovën në fund të pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovls dhe Greqisë me epërsinë minimale të mysafirëve. Edhe pse ndeshja ishte…

Kosovë-Greqi: Formacionet zyrtare, luan Rashica

Pas fitores ndaj Gjeorgjisë, Kosova do t’i kërkojë tri pikë të reja edhe në sfidën me Greqinë që zhvillohet sonte…

​Kosova sot përballë Greqisë në “Fadil Vokrri”

Kualifikimet për në Kampionatin Botëror “Katar 2022” Kosova do t’i vazhdojë me ndeshjen kundër Greqisë. Sfida zhvillohet në stadiumin “Fadil…

Rashica: Jam shumë përgatitur, nesër luajmë vetëm për rezultat pozitiv

Së bashku me trajnerin Bernard Challandes në konferencën për shtyp para ndeshjes me Greqinë ishte edhe mesfushori Milot Rashica. Ai…

Challandes: Rachica mund të jetë në stol ndaj Greqisë, është lënduar edhe Elbasan Rashani.

Trajneri i Kombëtares së Kosovës Bernard Challandes ka folur para mediave në prag të ndeshjes së nesërme kundër Greqisë e…

Tri ndeshje brenda javës, ja rivalët e Kosovës në fillim të muajit shtator

Kombëtarja e Kosovës në futboll do t’i rikthehet fushës së gjelbërt me tri ndeshje shumë të rëndësishme. “Dardanët” në javën…