Tërmet në Greqi, ndihet edhe në Shqipëri

Një lëkundje e magnitudës 5.9 sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare (EMSC), është regjistruar pak minuta më parë në Greqi në orën…

Stuhia “Medea” sjell reshje dëbore dhe temperatura të ulëta në Greqi

Stuhia “Medea” preku sot Greqinë duke sjellë rreshje dëbore dhe temperatura të ulëta që prekën kryesisht Greqinë veriore dhe qendrore.…

Greqi, rritet numri i të prekurve me Covid-19 pas lehtësimit të masave

​Numri i rasteve të koronavirusit në Greqi është dyfishuar pas lirimit të masave të bllokimit duke bërë që ekspertët mjekësorë…

Lëkundje të forta të tërmeti në Greqi

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë. Mësohet…

Penallti në ndeshjen Greqi – Kosovë

Greqia e ka humbur një rast ideal për të kaluar në epërsi kundër Kosovës në minutën e 19’, raporton KosovaPress.…

Greqi – Kosovë, ndeshjen mund ta ndiqni në këtë ekran televiziv

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Greqisë për t`u përballur në kuadër të Ligës së Kombeve. “Dardanët” me fillim nga…

Formacionet e mundshme të ndeshjes Greqi-Kosovë

Kombëtarja e Kosovës do të përballet kundër asaj të Greqisë në udhëtim. “Dardanët” kanë udhëtuar drejt Athinës ku do përballen…

Kosova luan sot me Greqinë

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar drejt Greqisë për tu përballur në kuadër të Ligës së Kombeve. “Dardanët” me fillim nga…

Rritet ndjeshëm në Greqi numri i rasteve me COVID-19

Rreth 46 infeksione të reja me koronavirus u regjistruan sot në territorin grek, duke i rritur rastet e konfirmuara në…

Thellohet kriza e refugjatëve në kufirin greko-turk

Teksa Greqia po punon për të kthyer pas mijëra migrantë, të cilët përpiqen të hyjnë aty nga Turqia, por Ankaraja…