​Kurti në Greqi, merr pjesë në tryezën e rrumbullakët me qeverinë greke

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka udhëtuar për në Greqi, për të marrë pjesë në Tryezën e Rrumbullakët me Qeverinë…

​Nis ndeshja Greqi-Kosovë

Ka filluar në stadiumin “Panthessaliko Stadium” ndeshja ndërmjet Greqisë dhe Kosovës. Këto dy kombëtare janë në luftë direkte për vendin…

Kombëtarja e Kosovës arrin në Greqi – video

Kombëtarja e Kosovës ka udhëtuar sot drejt Greqisë, ku tani kanë mbërritur dhe janë akomoduar në qytetin e Volosit. Nesër…

Këtu mund ta gjeni linkun e biletave për ndeshjen mes Greqisë e Kosovës

Pas fitores së mbrëmshme 3:2 kundër Irlandës së Veriut, Kombëtarja e Kosovës tani ka sytë te ndeshja e fundit e…

​Osmani udhëton për në Greqi për Samitin e vendeve të Evropës Juglindore

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani- Sadriu, do të udhëtojë për në Greqi për të marrë pjesë në Samitin…

Zbulohet në Greqi varri i gruas në ‘krevatin e sirenës’

Arkeologët kanë zbuluar varrimin e lashtë të një gruaje të shtrirë në një shtrat prej bronzi pranë qytetit të Kozanit…

​Kosova do t’i drejtojë dy komisione brenda Asamblesë Parlamentare të Evropës Juglindore në Athinë

Kosova do t’i drejtojë dy komisione brenda Asamblesë Parlamentare të Evropës Juglindore në Athinë, atë për Edukim, Hulumtim dhe Shkenca,…

Nga 1 maji hiqet certifikata e vaksinimit për hyrje në Greqi

Komisioni i ekspertëve të shëndetësisë në Greqi sot ka vendosur heqjen e certifikatës së vaksinimit antiCovid për hyrjen e qytetarëve…

Përdhunonte adoleshenten shqiptare, kush është prifti që u arrestua sot në Greqi

Një prift grek 37 vjeç u arrestua këtë të premte, pasi akuzohet se ka përdhunuar dhe keqtrajtuar seksualisht një vajzë…

Inflacioni shënon rekord në Greqi, rritje alarmante e çmimeve

Prej kulmit të krizës ekonomike në fillim të dekadës së kaluar, inflacioni në Greqi ka shënuar rekord në 11 vitet…