Përdhunonte adoleshenten shqiptare, kush është prifti që u arrestua sot në Greqi

Një prift grek 37 vjeç u arrestua këtë të premte, pasi akuzohet se ka përdhunuar dhe keqtrajtuar seksualisht një vajzë…

Inflacioni shënon rekord në Greqi, rritje alarmante e çmimeve

Prej kulmit të krizës ekonomike në fillim të dekadës së kaluar, inflacioni në Greqi ka shënuar rekord në 11 vitet…

Greqi, bien rastet me Covid-19, kulmi nuk është arritur ende

Numri i infeksioneve të reja me koronavirus në Greqi ra sërish të enjten, ku janë raportuar 20,409 raste të reja…

Rekord infektimesh në Greqi, ja sa raste të reja u shënuan në 24 orët e fundit

Një tjetër rekord infektimesh me COVID për të dytën ditë radhazi është shënuar në Greqi. Autoritetet shëndetësore kanë njoftuar se…

Nga 19 dhjetori në Greqi vetëm me test PCR jo më të vjetër se 48 orë

Nga e diela e 19 dhjetorit, të gjithë ata që duan të hyjnë në Greqi do të duhet të kenë…

Zjarr i madh në Greqi, evakuohen 3 vendbanime

Një zjarr i madh ka shpërthyer mbrëmjen e së shtunës (20 nëntor),  në zonën bregdetare Tinos, në Greqi. Mediet greke…

Kosovë-Greqi, këto ishin momentet kryesore nga ballafaqimi i parë në “Fadil Vokrri”-video

Ballafaqimi i sotëm me Greqinë nuk do të ketë ndonjë rëndësi sa i përket renditjes në grupin B për Kosovën,…

Kurti në Greqi: Na duhet ndihmë për të luftuar korrupsionin e krimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti javën që lamë pas ka marrë pjesë në hapjen e edicionit të 23-të të Symi…

Komuniteti shqiptar në Greqi, protestë për hapjen e kufijve

Komuniteti shqiptar në Greqi ka njoftuar një protestë sot në orën 18:00  në sheshin “Sintagma” të Athinës me kërkesën e…

Tërmet në Greqi, ndihet edhe në Shqipëri

Një lëkundje e magnitudës 5.9 sipas Qendrës Sizmologjike Europiane-Mesdhetare (EMSC), është regjistruar pak minuta më parë në Greqi në orën…
error: