Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mustafa: Subvencionet në bujqësi përfundojnë në shkurt, shpejt hapet programi për aplikim në grante

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa në vazhdën e takimeve me fermerë të fushave të ndryshme të bujqësisë, sot…

​Ahmeti iu bën thirrje bizneseve që janë përfituese të granteve që të plotësojnë dokumentet

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti iu ka bërë thirrje të gjitha bizneseve përfituese të grantit për bizneset e…

​Komuna e Vushtrrisë fiton 212,915€ grant për top përformancë në ambient

Komuna e Vushtrrisë është radhitur në top mesin e fituesve  në Grantin e përformancës – Mjedis i Pastë, vlerësuar nga…

850 fermerë pritet të përfitojnë grante në vlerë prej 29 milionë euro

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR) ka bërë nënshkrimin e kontratave të para të përfituesve të Programit për…

Nesër hapet aplikimi për grante në mbështetje të mediave në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka bërë të ditur se nesër do të hapë thirrjen për aplikim për grante me qëllim të…

Ministria e Bujqësisë zgjat deri më 28 gusht afatin e aplikimit për grante

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural ka zgjatur deri më 28 gusht 2020 afatin për aplikim për grante në…

Udhëheqësit e komunave të Kosovës: Duhen me shumë grante dhe subvencione për të rinjtë

Kryetari i komunës së Shtimes, Naim Ismajli thotë se asnjëherë arsimi nuk ka qenë prioritet i shtetit të Kosovës dhe…

Hapet thirrja për aplikim për grante e subvencione në bujqësi, buxheti është 53 milionë euro

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka hapur sot thirrjen për aplikim për fermerët, agro-përpunuesit dhe bizneset rurale për…
error: