Paraqitja e Xhakës kundër Francës një nga më të mirat në histori

Kapiteni i Zvicrës Granit Xhaka u zgjedh lojtari i ndeshjes në fitoren kundër Francës, kështu duke i ndihmuar “Helvetikët” për…

Itali – Zvicër, formacionet e mundshme: Xhaka e Shaqiri në fushë nga minuta e parë

Kombëtarja e Zvicrës ka nevojë jetike për një fitore sonte në ndeshjen e rrethit të dytë të Grupit A kundër…

Uellsi-Zvicra, Shaqiri dhe Xhaka titullarë

Pesë vite kanë kaluar që nga rrugëtimi i tyre magjik deri në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, dhe sot Uellsi e…

​Xhaka e pranon së dëshiron t’i bashkohet Mourinhos te Roma

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është krenar për interesimin e José Mourinhos dhe sugjeron që ai është i hapur për…

​Xhaka në Romë, ky është çmimi që po e kërkon Arsenali

Arsenali ka vendosur çmimin e kërkuar për mesfushorin Granit Xhaka pas interesit nga Roma, raporton “Gazzetta dello Sport”. Reprezentuesi i…

​Granit Xhaka baba për herë të dytë, emri i veçantë që pagëzuan vogëlushen

Futbollisti i njohur shqiptar, Granit Xhaka është bërë baba për herë të dytë. Ai dhe bashkëshortja e tij, Leonita, kanë…

Ylli i Arsenalit humb sezonin, Arteta konfirmon ndryshimin e rolit të Granit Xhakas

Mikel Arteta ka konfirmuar se Kieran Tierney do të mungojë në ndeshjet e mbetura të këtij sezonin për Arsenalin për…

Pas gabimit, Xhaka u kërkon falje tifozëve të Arsenalit

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka u ka kërkuar falje tifozëve për gabimin që i kushtoi skuadrës së Arsenalit. “Më vjen keq…

Xhaka: Veprat flasin më shumë se fjalët, Arteta e mbështet

Me golin e bukur të realizuar nga gjuajtja e lirë ndaj Chelseat, duket se Granit Xhaka disi është çliruar pas…

Arteta udhëzohet që ta përjashtojë Granit Xhakën dhe jo vetëm

Ian Ëright i ka kërkuar Mikel Artetas që të konsiderojë largimin e Granit Xhakës, Alexandre Lacazettes dhe Ëillianit nga skuadra…
error: