Xhaka: Ky është kapiteni i duhur për Arsenalin

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka mbështetur vendimin e trajnerit Mikel Arteta për t’i dorëzuar Alexandre Lacazettes shiritin e kapitenit.…

​Xhaka paralajmëron bashkëlojtarët e tij pas fitores ndaj West Hamit

Me fitoren ndaj West Ham United, Arsenali ka shkuar në kuotën e 29 pikëve dhe janë pozicionuar në vendin e…

Pas kartonit të kuq ndaj Xhakës, tifozët e Arsenalit largohen nga stadiumi

“Topçinjtë” janë në probleme të mëdha, ku si duket do ta regjistrojnë humbjen e tretë radhazi, në tre ndeshjet e…

Xhaka ndëshkohet me të kuq, Arsenali me 10 lojtarë në fushë

Arsenalit i janë shtuar problemet në ndeshjen kundër Manchester Cityt, ku përveç disavantazhit prej dy golave, tani është me 10…

Xhaka konfirmon të ardhmen tek Arsenali

Mesfushori kosovar Granit Xhaka përmes llogarisë së tij sociale “Facebook” ka konfirmuar që do ta vazhdojë të ardhmen me klubin…

Xhaka: Jemi të pakënaqur, por kjo është thirrja ime

Si njëri nga lojtarët më me eksperiencë në skuadrën e Arsenalit, Granit Xhaka ka lëshuar një deklaratë për faqen zyrtare…

Vendoset e ardhmja e Xhakës, arrihet marrëveshja deri në vitin 2025

Granit Xhaka do ta vazhdojë aventurën e tij me Arsenalin edhe pse ishte spekuluar shumë se ai do të largohet…

Sa është i nevojshëm Xhaka për Arsenalin e tregon kjo video

Është diskutuar shumë për të mirat dhe të këqijat që i vijnë Arsenalit nëse i ofron një kontratë të re…

Arsenali i ofron Xhakës një kontratë të re

Arsenali, siç qëndrojnë gjërat, do t’i ofrojë një kontratë të re Granit Xhakës. Menaxhmenti i klubit londinez pritej ta shiste…

Me ardhjen e Xhakës Mourinho e ndryshon edhe formacionin te Roma

Mattias Vina dhe Granit Xhaka janë shumë afër kalimit te Roma dhe me ardhjen e tyre pritet të ndryshojë edhe…