​Xhaka sulmon ashpër bashkëlojtarët e tij pas humbjes nga Newcastle United

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, ka sulmuar shokët e skuadrës së tij pas një paraqitjeje katastrofale në humbjen e së…

Xhaka: Ky lojtar duhet të jetë kapiten i Arsenalit

Mesfushori dhe ish-kapiteni i Arsenalit, Granit Xhaka, ka mbështetur publikisht Martin Odegaardin për të marr shiritin për klubin nga Londra.…

Xhaka në formacionin e javës në Premier Ligë

Lufta për titull në Premier Ligë po vazhdon me ashpërsinë e saj edhe tashmë kur kampionati është në xhirot e…

Xhaka: Nuk largohem nga Asenali pa fituar diçka të veçantë

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është ende në radarët e Romës, por reprezentuesi zviceran insiston se ai dëshiron të fitojë…

Hidhet shorti i Botërorit, Xhaka dhe Shaqiri kundër Serbisë

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, dy lojtarët shqiptarë të Kosovës, të cilët luajnë për Zvicrën do të përballen me Serbinë…

Xhaka pak para sfidës me Liverpoolin: Duam të tregojmë sa të fortë jemi

Mesfushori i Arsenalit Granit Xhaka i ka dërguar një mesazh rivalit të sotëm në Premier Ligë, Liverpoolit pak para fillimit…

Ky është kartoni i verdh për të cilin Xhaka mund të dënohet nga Federata e Futbollit të Anglisë

Granit Xhaka mund të jetë subjekt i hetimit nga organet disiplinore të Federatës së Futbollit të Anglisë për një karton…

Direkt karton i kuq, shikoni ndërhyrjen e ashpër të Granit Xhakës

Granit Xhaka është ndëshkuar direkt me karton të kuq në ndeshjen gjysmëfinale të Carabao Cup kundër Liverpoolit Mesfushori zviceran bëri…

Xhaka: Ky është kapiteni i duhur për Arsenalin

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka ka mbështetur vendimin e trajnerit Mikel Arteta për t’i dorëzuar Alexandre Lacazettes shiritin e kapitenit.…

​Xhaka paralajmëron bashkëlojtarët e tij pas fitores ndaj West Hamit

Me fitoren ndaj West Ham United, Arsenali ka shkuar në kuotën e 29 pikëve dhe janë pozicionuar në vendin e…