Gramoz Ruçi tërhiqet nga politika

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi njoftoi sot gjatë fjalës në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS në 30-vjetorin e themelimit, se…

​Ruçi: Rezultati përfundimtar i dialogut Kosovë-Serbi duhet të jetë njohja e ndërsjellë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka deklaruar se rezultati përfundimtar i dialogut Kosovë-Serbi duhet të jetë njohja e…

Konjufca: Na duhet koordinim me Shqipërinë që Kosova mos të dëmtohet nga marrëveshja përfundimtare me Serbinë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kërkuar koordinim të thellë dhe ngushtë me Shqipërinë që Kosova mos të…

Konjufca fillon takimin me homologun e tij shqiptar

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka nisur vizitën e tij të parë zyrtare në Shqipëri. Takimi i tij…

Ruçi: Sot do të fitoj qytetaria shqiptare

Sot kur qytetarët po votojnë për një qeveri të re, të drejtën e tij kushtetuese për të votuar e ka…

Votimi i Gramoz Ruçit

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, aktualisht po voton në njërën nga qendrat e votimit.

Ruçi: Shqipëria anëtare e NATO-s, gati për hapjen e negociatave me BE

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka përshëndetur sot 12-vjetorin e anëtarësimit zyrtar të Shqipërisë në NATO. “Sot është…

13-vjetori i pavarësisë, Ruçi uron Osmanin: Shqipëria mbështet dialogun ndërmjet Kosovës e Serbisë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Gramoz Ruçi i ka dërguar një mesazh urimi homologes së tij Vjosa Osmani, me rastin…

Hoxhaj takohet me Ruçin

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryeministër, Enver Hoxhaj është duke qëndruar në një vizitë në Shqipëri. Ai…